Jak stworzyś stronę?

Archiwum

Jak stworzyć swoją pierwszą stronę internetową?

2012-07-25 13:48:58

Tworzenie stron internetowych wydaje się zadaniem bardzo trudnym, nie jest to jednak cała prawda. Oczywiście są takie projekty, które wymagają bardzo dużych umiejętności programistycznych, jednak na potrzeby prostych stron domowych są o wiele lepsze rozwiązania, które pozwalają na wykonanie strony internetowej bez znajomości żadnego języka programowania. Do wykonywania takich stron służą specjalne programy. Oprogramowanie takie nazywamy kreatorem stron internetowych. Kreator stron internetowych to specjalne oprogramowanie, które umożliwia tworzenie strony bez używania języka html. W programie tym możemy umieszczać ramki, wpisywać tekst, umieszczać zdjęcia lub formularze, które to są formatowane na język html przez program. Jest to zdecydowanie najprostsza metoda wykonania własnej strony internetowej, która może powstać całkowicie za darmo. Oczywiście pod warunkiem, że będziemy korzystali z darmowego oprogramowania i jesteśmy chętni na naukę obsługi programu jak i podstaw projektowania.

czytaj więcej »

Projektowanie strony

2012-07-25 13:49:31

Strona internetowa powinna rozpocząć się od pomysłu. Na początek musimy zastanowić się co będzie na naszej stronie, jaka będzie funkcjonalność, jak będzie wyglądało menu, czy będzie możliwość logowania się dla odwiedzających i wiele innych podobnych pytań. Najprościej na początku rozrysować sobie stronę internetową na papierze, gdy już rozmieścimy wszystko i jesteśmy zadowoleni to wówczas powinniśmy zlecić grafikowi zaprojektowanie szaty graficznej a następnie jej pocięcie. To wiąże się z dosyć dużymi kosztami liczącymi kilkaset złotych lub więcej, ale jest to zdecydowanie ładniejsze i bardziej estetyczne wykonanie strony niż darmowy szablon. Jednak dla osób początkujących lub o ograniczonych możliwościach finansowych najlepszym rozwiązaniem będzie kreator stron internetowych. Dzięki takiemu oprogramowaniu możemy w szybki i łatwy sposób zbudować naszą stronę internetową. Kreator stron ułatwia tworzenie strony nawet dla osób, zupełnie nie znających się na programowaniu stron internetowych.

czytaj więcej »

Grafika strony WWW

2012-07-25 13:51:15

Jeżeli jesteśmy początkującym webmasterem i grafikiem i nie mamy pojęcia o tworzeniu stron internetowych, język htm lub php jest dla nas czarną magią a cięcie szablonów kojarzy nam się z krawiectwem pozostaje nam skorzystać z gotowych szablonów internetowych, których w sieci znajdziemy bardzo wiele. Po rozpakowaniu szablonu musimy włączyć kreator stron internetowych i otworzyć w nim szablon. Tak przygotowany dokument możemy teraz już obrabiać. W szablonie jest wiele miejsc do uzupełnienia, gdzie wprowadzamy teksty i w tym jest nam przydatny edytor. Edytor działa na zasadzie WYSWIG, czyli wyświetla dokładnie to, co widzimy. Ułatwia to osobom, które nie znają języka programowania na stworzenie własnej strony internetowej. Dzięki edytorowi w łatwy sposób możemy edytować treść na stronie, jak również wstawiać i usuwać zdjęcia. Dodatkowo możemy ustawić szerokość strony internetowej oraz wiele innych parametrów, których funkcjonalności nie jesteśmy w stanie opisać w tak krótkim artykule.

czytaj więcej »

Kolor na stronach WWW

2012-07-25 13:51:45

Wielokrotnie oglądając strony i serwując po sieci trafiamy na bardzo różne grafiki, początkujący w dziedzinie programowania zapewne zastanawia się co to jest i jak można uzyskać taki efekt, bez mozolnego klepania każdego zdania i zaznaczania odpowiedniej czcionki, rozmiaru oraz koloru. Do masowego zamieniania kolorów, czcionek czy wielkości czcionki służą kaskadowe arkusze stylów. Dzięki nim w bardzo łatwy sposób możemy zarządzać wyglądem naszej strony. Jak to działa? Bardzo prosto. Na początku musimy zaimportować style css do naszego dokumenty. Następnie w arkuszu stylu ustawiamy powiedzmy właściwości dla nagłówków. Wpisujemy komendą, ustawiamy rozmiar nagłówka, kolor liter, jak ma wyglądać link w czasie odwiedzania, po odwiedzaniu itp. Informacje. Po zdefiniowaniu stylów potem wystarczy wstawić specjalną komendę w tekście strony z opisem do jakiego stylu ma odnosić się dany kawałek strony i automatycznie ustawi on przypisane parametry dla całego tekstu. Style CSS zdecydowanie ułatwiają pracę ze stroną WWW.

czytaj więcej »

Funkcjonalność strony

2012-07-25 13:52:39

Tworząc stronę internetową miejmy na uwadze to, by na przykład nie przesadzić z dużą ilością ciężkiej grafiki, która to będzie opóźniać ładowanie się naszej strony. Z pewnością internauta, który odwiedzi witrynę, która będzie długo się otwierać, to szybko się zniechęci i ją opuści. Kolejną istotną rzeczą jest to, aby pamiętać, by menu naszej strony było przejrzyste i zrozumiałe. Bardzo istotną rzeczą jest, by na danej stronie znajdowała się także mapa tej strony, na której to będzie wszystko wyszczególnione. Strona internetowa powinna być także bardzo przejrzysta. Nie zawalajmy pierwszej strony dużą ilością informacji, w dodatku niezbyt posegregowanych. Pierwsza strona, główna strona naszej witryny musi być przejrzysta i z pewnością skonstruowana tak, by zachęcała do zagłębienia się w serwisie i pozostania w nim na dłużej. Często zdarza się tak, że osoba przeglądająca witrynę już po zobaczeniu pierwszej strony wie, czy portal będzie posiadał informacje, których szuka lub które mogą go zainteresować.

czytaj więcej »
« Poprzednia 1 2 3 4 Następna »

Wyszukiwarka

Archiwum

Jak stworzyć stronę?

Najważniejsze porady dotyczące stworzenia własnej strony internetowej.

Tworzenie strony nie jest proste, dlatego zebraliśmy dla Ciebie garść ciekawych porad abyś sam mógł stworzyć stronę internetową.

Jest to tylko wstęp, ale pomoże on Ci zorientować się co będzie potrzebne aby rozpocząć przygodę z stworzeniem własnej strony internetowej.

Kreator strony - przetestuj