Jak stworzyś stronę?

Kolor na stronach WWW

2012-07-25 13:51:45, komentarzy: 0

Wielokrotnie oglądając strony i serwując po sieci trafiamy na bardzo różne grafiki, początkujący w dziedzinie programowania zapewne zastanawia się co to jest i jak można uzyskać taki efekt, bez mozolnego klepania każdego zdania i zaznaczania odpowiedniej czcionki, rozmiaru oraz koloru. Do masowego zamieniania kolorów, czcionek czy wielkości czcionki służą kaskadowe arkusze stylów. Dzięki nim w bardzo łatwy sposób możemy zarządzać wyglądem naszej strony. Jak to działa? Bardzo prosto. Na początku musimy zaimportować style css do naszego dokumenty. Następnie w arkuszu stylu ustawiamy powiedzmy właściwości dla nagłówków. Wpisujemy komendą, ustawiamy rozmiar nagłówka, kolor liter, jak ma wyglądać link w czasie odwiedzania, po odwiedzaniu itp. Informacje. Po zdefiniowaniu stylów potem wystarczy wstawić specjalną komendę w tekście strony z opisem do jakiego stylu ma odnosić się dany kawałek strony i automatycznie ustawi on przypisane parametry dla całego tekstu. Style CSS zdecydowanie ułatwiają pracę ze stroną WWW.

Kategorie wpisu: Elementy
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Archiwum

Jak stworzyć stronę?

Najważniejsze porady dotyczące stworzenia własnej strony internetowej.

Tworzenie strony nie jest proste, dlatego zebraliśmy dla Ciebie garść ciekawych porad abyś sam mógł stworzyć stronę internetową.

Jest to tylko wstęp, ale pomoże on Ci zorientować się co będzie potrzebne aby rozpocząć przygodę z stworzeniem własnej strony internetowej.

Kreator strony - przetestuj