Jak stworzyś stronę?

Jak wybrać domenę?

2012-07-25 13:55:01, komentarzy: 0

Wybór domeny internetowej jest niezmiernie ważnym elementem naszego przedsięwzięcia dotyczącego strony internetowej. Domena jest to adres internetowy, jaki wpisuje się w pasku przeglądarki i pod tym adresem wyświetla się strona. Domena powinna spełniać szereg warunków, nie może być zbyt długa. Powinna być łatwa w zapamiętaniu i przedyktowaniu. Do łatwości sprawdzania pisowni domeny służy tak zwany test babci. Polega to na przedyktowaniu nazwy naszej domeny internetowej babci i poproszeniu jej o jej zapisanie. Jeżeli uda się jej bezbłędnie zapisać nazwę naszej strony internetowej to możemy uznać, że test wypadł pozytywnie i nasza domena jest łatwa w dyktowaniu. To oczywiście jeszcze nie oznacza, że jest to dobra domena ale zawsze to jakiś przyzwoity początek. Kolejny element domeny to rozszerzenie generalnie najlepiej żeby miały pl. Jest to ta cześć domeny, która znajduje się po kropce. PL pochodzi od polska i jest zdecydowanie najlepszym z możliwych końcówek dla firm działających na polskim rynku.

Kategorie wpisu: Jak stworzyć stronę, Domena
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Archiwum

Jak stworzyć stronę?

Najważniejsze porady dotyczące stworzenia własnej strony internetowej.

Tworzenie strony nie jest proste, dlatego zebraliśmy dla Ciebie garść ciekawych porad abyś sam mógł stworzyć stronę internetową.

Jest to tylko wstęp, ale pomoże on Ci zorientować się co będzie potrzebne aby rozpocząć przygodę z stworzeniem własnej strony internetowej.

Kreator strony - przetestuj