Jak stworzyś stronę?

Koszty utrzymania strony WWW

2012-07-25 13:53:51, komentarzy: 0

Strona internetowa generuje pewne stałe koszty utrzymania, są to koszty niezwiązane z jej stworzeniem, ale całkowicie oddzielne. Zazwyczaj w kosztach dodatkowych znajduje się domena. Sama rejestracja domeny na pierwszy rok jest dość tania, zazwyczaj nie przekracza ona kosztów 20 zł. Jednak podstawowy koszt to odnowienie domeny. To jest czynnik, który powinien decydować o naszym zakupie. Koszty przedłużenie (odnowienia) są bardzo zróżnicowane i wahają się od 50 zł do nawet 150 zł. Więc jak widać różnica jest dość znacząca. Jedna z bardzo znanych firm rejestrujących domeny za rejestrację na pierwszy rok pobiera złotówkę, ale już za odnowienie około 120 zł. Czyli zdecydowanie więcej. Lepiej w takiej sytuacji zapłacić za rejestrację 20 zł a potem za odnowienie tylko 50 zł. W sumie wyjdzie nam to tylko 70 zł, czyli już pierwszym roku oszczędzamy 50 zł. Każdy kolejny rok to 50 zł oszczędności. W przypadku, kiedy ktoś ma wiele domen robi się całkiem potężna oszczędność, mogąca sięgać nawet kilku tysięcy złotych.

Kategorie wpisu: Koszty
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Archiwum

Jak stworzyć stronę?

Najważniejsze porady dotyczące stworzenia własnej strony internetowej.

Tworzenie strony nie jest proste, dlatego zebraliśmy dla Ciebie garść ciekawych porad abyś sam mógł stworzyć stronę internetową.

Jest to tylko wstęp, ale pomoże on Ci zorientować się co będzie potrzebne aby rozpocząć przygodę z stworzeniem własnej strony internetowej.

Kreator strony - przetestuj