Jak stworzyś stronę?

Serwer - koszty utrzymania strony

2012-07-25 13:56:18, komentarzy: 0

Koszt utrzymania strony internetowej to oprócz kosztów domeny także koszty serwera. Zazwyczaj koszty serwera są wyższe niż koszt domeny. Bezpośredni wpływ na wielkość faktury za serwer ma przede wszystkim wielkość ruchu na naszej stronie oraz to, co tam udostępniamy. Jeżeli na naszej stronie trzymamy pliki z muzyką lub filmami i do tego udostępniamy możliwość ich ściągania innym użytkownikom to wówczas musimy się liczyć ze znacznymi kosztami utrzymania serwera. Ponieważ transfer oraz zużywana pojemność to podstawowe elementy wpływające na wysokość opłaty za serwer. Wybierając serwer nie warto kierować się tylko ceną, ale również parametrami. Każdy serwer posiada określoną powierzchnię oraz przydzielony transfer. Dodatkowo, jeżeli planujemy korzystać z gotowych skryptów to lepiej znaleźć serwer z darmowym kreatorem stron internetowych. Dlatego warto się dobrze zastanowić nad wyborem serwera i poszukać opinii na forach internetowych, jak firma ma dobry suport techniczny.

Kategorie wpisu: Jak stworzyć stronę, Serwer
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Archiwum

Jak stworzyć stronę?

Najważniejsze porady dotyczące stworzenia własnej strony internetowej.

Tworzenie strony nie jest proste, dlatego zebraliśmy dla Ciebie garść ciekawych porad abyś sam mógł stworzyć stronę internetową.

Jest to tylko wstęp, ale pomoże on Ci zorientować się co będzie potrzebne aby rozpocząć przygodę z stworzeniem własnej strony internetowej.

Kreator strony - przetestuj